• Máj – lásky čas

• Láska má veľa podôb  - môže byť školská, letná, romantická...zo všetkých jej tvárí je však najkrajšia tá, ktorá dáva späť.

My v našej škole sme sa rozhodli darovať kúsok voňavej lásky obyvateľom Zariadenia sociálnych služieb Rimava v našom meste. Darovať pocit, že niekomu na vás záleží, darovať kvietok z lásky.

Vyhlasujeme preto finančnú zbierku na nákup živých kvietkov v podobe sadeníc aj kvietkov do interiéru.

Zbierka potrvá do konca mesiaca máj.

Pokladnička bude vo štvrtej triede a v piatok počas služieb Božích v kaplnke.

Za všetky príspevky vopred ďakujeme.

• Výročie tragickej smrti M.R.Štefánika

• Na dnešných službách Božích sme si pripomenuli 105 rokov od tragickej udalosti, pri ktorej zahynul Milan Rastislav Štefánik, slovenský politik, diplomat, generál, astronóm, letec a vedec. Zomrel 4.5.1919 neďaleko Ivánky pri Dunaji, pri leteckom nešťastí, keď sa vracal do rodných Košarísk.

• Celoslovenské kolo Duchovnej piesne

• V piatok 3.5.2024 sa v Martine na pôde Biblickej školy konal už 10. ročník celoslovenského kola speváckej súťaže Duchovná pieseň, na ktorom sa stretli najlepší speváci seniorátnych a školských kôl. Našu Evanjelickú základnú školu Zlatice Oravcovej a tiež aj Rimavský seniorát ECAV reprezentoval Marco Marčíni, žiak 7.ročníka. Hudobným doprovodom poslúžila Lýdia Magyarová, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Marcovi bolo trojčlennou porotou udelené strieborné pásmo.
            Srdečne mu blahoželáme, tešíme sa spolu s ním z jeho úspechu a prajeme mu Božie požehnanie.